Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /wozki/forum/include/common.php on line 61

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /wozki/forum/include/common.php:61) in /wozki/forum/header.php on line 31

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /wozki/forum/include/common.php:61) in /wozki/forum/header.php on line 32

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /wozki/forum/include/common.php:61) in /wozki/forum/header.php on line 33

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /wozki/forum/include/common.php:61) in /wozki/forum/header.php on line 34
Fotelik Gondola JANE Matrix ► Forum wozki.alefajne.pl

Forum wozki.alefajne.pl

Forum działa przy sklepie wozki.alefajne.pl , znajdziesz tu między innymi. opinie o wózkach dziecięcych

Nie jesteś zalogowany.
Aby móc zadawać pytania i odpowiadać zarejestruj się.

Fotelik Gondola JANE Matrix

#1 14-05-2010 18:32:52

Nesto
dopiero zaczyna

Fotelik Gondola JANE Matrix

Witam wszystkich, przymierzamy się z żoną do zakupu, dlatego proszę o opinie na temat tego fotelika-gondoli wszystkich użytkowników. smile

#2 21-05-2010 12:47:46

mamma_mia
rozpisuje się

Re: Fotelik Gondola JANE Matrix

My mieliśmy Stratę firmy Jane i mogę ją szczerze polecić smile Natomiast Matrixa używa moja przyjaciółka dla swojego synka i jest zachwycona. Kupiła go dwa tygodnie temu, nowy model 2010. Moim zdaniem jego ogromną zaletą jest to, że składa się na płasko, czyli można go używać, jako gondoli. Nie widziałam innego takiego fotelika. Poza tym jest bardzo bezpieczny, wyróżniony w testach ADAC. No i jest lżejszy niż stary Matrix.

#3 22-05-2010 00:16:11

mammka
dopiero zaczyna

dołożę swoje trzy grosze, bo jestem szczęśliwą posiadaczką Matrixa. Pisze szczęśliwą, bo jak na razie przez trzy miesiące jego użytkowania nie moge się do niczego przyczepić:) Do przenoszenia używam funkcji gondolki, a w samochodzie wolę go jednak jako fotelik. Zreszta ma czterostopniową regulację oparcia, więc mojemu kartofelkowi zawsze jest wygodnie. Poza tym bardzo łatwo się go montuje w samochodzie, a jeszcze łatwiej wpina w wózek, bo ma tzw. system profix czyli zakładania i wpinania w stelaż jedną reką. to dla mnie bardzo wazne, bo jestem typowym "antytalenciem" jeśli chodzi o technikę:) Więc jesli pytasz o opini, to moja brzmi "kupuj w ciemno"smile

#4 23-05-2010 02:17:51

mamuśka79
dopiero zaczyna

Nie moge się co prawda wypowiedzieć na temat gondoli, ale z jane używałam fotelika strata i byłam mega zadowolona, a przede wszystkim pewna o bezpieczeństwo. Pewnie dlatego wyrobiłam sobie bardzo dobre zdanie o tej marce. Używałabym jej nadal gdyby nie to, ze spadły nam dochody i niestety musimy trochę "spuścić z tonu". Ale gdybym miała więcej kaski kupowałabym tylko jane.

#5 24-05-2010 18:51:39

jadvinia
dopiero zaczyna

Ja używam fotelika firmy 4baby. Najwiekszą chyba zaletą jest cena, poniżej 100zł. Używaliśmy go 1,5 roku przy synku i teraz przy córci też, a mała ma w tej chwili 4,5 mies. Żadne super cudo, ale uwierzcie, że czas mknie, a nawet pędzi, dzieci rosną i nie warto płacić nie wiadomo ile. Fakt, że droższy fotelik ma więcej bajerów, ale czy na prawdę tego potrzebujecie? Nasz fotelik w domu służy jako kołyska. Tapicerkę mozna łatwo zdemontować i wyprać co uważam za MEGA plus:)

#6 25-05-2010 23:43:41

mammka
dopiero zaczyna

jadvinia napisał:

Ja używam fotelika firmy 4baby. Najwiekszą chyba zaletą jest cena, poniżej 100zł. Używaliśmy go 1,5 roku przy synku i teraz przy córci też, a mała ma w tej chwili 4,5 mies. Żadne super cudo, ale uwierzcie, że czas mknie, a nawet pędzi, dzieci rosną i nie warto płacić nie wiadomo ile. Fakt, że droższy fotelik ma więcej bajerów, ale czy na prawdę tego potrzebujecie? Nasz fotelik w domu służy jako kołyska. Tapicerkę mozna łatwo zdemontować i wyprać co uważam za MEGA plus:)

A ten o którym piszesz się rozkłada i tworzy gondolkę? Bo matrix się rozkłada całkowicie na płasko ( z tego co wyczytałam, to chyba jako jedyny na rynku). No i oczywiście też mozna prać poszycie (bez tego sobie jakoś nie wyobrażam). I wiesz, chyba nie chodzi o bajery. My kupilismy jane, bo ta firma ma bardzo dobre rekomendacje i to zarówno wśród sprzedajacych, jak i wśród grona moich koleżanek ( a wierz mi, ze one potrafia się czepiać, oj potrafią:) ). Fakt, ze może nie jest najtańszy, ale za to naprawdę bardzo solidny i super łatwo się go montuje.

#7 27-05-2010 00:16:45

mamma_mia
rozpisuje się

jadvinia napisał:

Po obejrzeniu odcinka "Uwagi" o fotelikach wolę oszczędzić na sobie, ale na pewno nie na dziecku. Warto moim zdaniem zapłacić odpowiednio za bezpieczeństwo dziecka i nie wyrzucać sobie w razie wypadku, że kupiło się tanie badziewie. My najpierw mieliśmy fotelik Strata od Jane - nie był najtańszy, ale miał aż 4 gwiazdki w testach bezpieczeństwa ADAC! I to jest ważne! Mam kolegę, który nie ma prawej ręki aż od ramienia - stracił ją jako dziecko w wypadku. Nosi protezę, która jest ciężka, od razu rzuca się w oczy i jest niewygodna. Chciałabyś, żeby to też przytrafiło się Twojemu dziecku? Ja nie.

#8 07-06-2010 00:18:52

Nesto
dopiero zaczyna

Dziekuję wszystkim za opinie i za pomoc w podjęciu decyzji. smile
Zakup dokonany, tylko mam jeszcze jedno pytanie: czy to normalne że MATRIX lekko "buja się" do przodu i tyłu po zamontowaniu na stelażu wózka? Zastanawiam się czy to celowy zabieg producenta (może ma to dodatkowo amortyzować podczas jazdy po nierównościach albo umożliwiać kołysanie dziecka), czy jest po prostu taki luz w mocowaniu PRO-FIX? Też tak macie w swoich wózkach?

#9 07-06-2010 15:04:35

mamma_mia
rozpisuje się

Nie, to nie jest normalne, coś musiałeś źle zamontować. MATRIX ZUPEŁNIE SZTYWNO TRZYMA SIĘ NA RAMIE WÓZKA. NA 100%. Podjedź do najbliższego sklepu z art. dla dzieci i niech ktoś Ci pomoże to poprawić, koniecznie!!!

#10 08-06-2010 23:01:26

magatka
czasami pisze

Ja co prawda zakupiłam jane strata, ale długo wahaliśmy się nad matrixem. zadecydowało właściwie to, ze jakoś nie potrzebowałam funkcji gondolki, a własnie to jest wielką zaletą matrixa. To co moge ci powiedzieć, to że ja absolutnie ufam marce jane, wiec nieważne jaki fotelik wybierzesz na pewno spełni oczekiwania. U mnie wszyscy jakoś postawili na tę firmę i sa zadowoleni:) Napisz jak wrazenia z pierwszych podróży:)

#11 12-06-2010 09:18:40

krysia
od czasu do czasu

My kupilismy niedawno caly zestaw Jane, wozek unlimit z fotelikiem strata. Ja pierwotnie chcialam kupic wlasnie z matrixem, ze wzgledu wlasnie na opcje rozkladania, ale dostalismy lepsza cene ze strata ;-)). Do Nesto: jak bylam w sklepie, to ogladalam matrix zamontowany na ramie wozka, i sie nie bujal... Sprawdz koniecznie, czy wszystko dobrze zamontowaliscie, a jesli dalje cos bedzie sie bujac, faktycznie podjedzcie do sklepu. wg mnie nic sie nie powinno bujac.. my montowalismy juz strate na naszym stelazu i wszystko jest bardzo stabilne- ani drgnie. Wiec mysle, ze z matrixem powinno byc podobnie

#12 30-06-2010 22:51:53

astrid
od czasu do czasu

Moja koleżanka z parkowych spacerów ma właśnie stelaż z matrixem, nie kupowali gondoli, mają na póżniej siedzisko i to wszystko. No i jak na moje oko dziecko ma w tym matriksie całkiem wygodnie, jak na fotelik kolyske jest naprawde wielki,  nie wiem, czy jest na rynku drugi taki duży

#13 13-07-2010 10:50:22

kluzka.k
dopiero zaczyna

Witam
Spodziewm sie dziecka za 1,5m-ca. Właściwie nie wiem co jeszcze kupić,a niestety czas mnie goni.Zastanawiam się mocno nad firmą Jane. Myślałam o wózku Rider bądź Slalom. Chciałabym przy okazji też trochę oszczędzić bo przecież wydatków ogrom na to wszystko sad. I dlatego pomyślałam właśnie o tym Martixie zamiast gondoli.Dziecko zahaczy trochę lata i już jesień. Proszę doradźcie mi co lepiej wybrać,gondolę czy matrixa? Chiałam jeszcze zapytac użytkowników,czy matrix w miarę łatwo się montuje do samochodu? Są dostępne z tego co wyczytałam bazy do tych fotelików?Czy ktoś z Was ma,polecacie?

#14 21-07-2010 11:05:01

Cleo
czasami pisze

Może wtrącę trochę nie z tej bajki, ale sprawa dotyczy samej firmy JANE. My teraz kupiliśmy córci fotelik JANE, tyle że z grupy wagowej 9-18kg. Fotelik JANE Exo(Isofix) model z 2010. Użytkujemy go już dwa miesiące i naprawdę sporo jeździmy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Fotelik nie był tani, ale bezpieczeństwo dziecka jest naprawdę sprawą bardzo istotną.
Firma JANE wydaje się być faktycznie solidna, wiarygodna i chyba godna polecenia.

#15 18-08-2010 23:06:10

lucie
dopiero zaczyna

czesc, ja mialam wozekjane powertrak 360 plus gondola matrix, jak dla mnie nie ma lepszego wozka, jest to wozek lekki ,obrotowy plus te hamulce, na poczatku znajomi sie smieli a le niech ktos stanie z wozkiem plus dziecko zakupy nalekkim pochyleniu, nawet przy ulicy, od razu doceni ten hamulec:)co do gondoli to rowniez swietne rozwiazanie, od gindoli do siedzonka ze zmiana na 4 poziomy, bardzo dobry pomysl, dziecko niby musi lezec ale juz na pierwszym poziomie jest troszeczke podniesione, polecam ten wozek , ta marke, lekki obrotny funcjonalny no i trwaly,jezeli ktos ma w planach wiecej niz jedno dziecko to moze byc spokojny ze ten wozek przetrzyma wszystko, pozdrawiam

#16 29-10-2010 18:36:04

Nesto
dopiero zaczyna

No i mogę się podzielić wrażeniami po pierwszych 2 miesiącach użytkowania Matrixa. cool
Jak na razie używamy Matrixa jako gondoli. Wszystko fajnie tylko jest jeden wielki minus. Mianowicie szerokość pasów - są za szerokie dla noworodka czy 2-miesięcznego niemowlęcia nawet. Znajomi mieli kiedyś starszy model Matrixa i tam pasy były dużo węższe. Wydaję się też że w miejscu łączenia dwóch połówek gondoli (co wypada mniej wiecej nad pupką dzidzusia) jest niewielki uskok, ale jeżeli jest wkładka dla najmłodszych jest to praktycznie niewyczuwalne. Poza tym jest ok, bardzo praktyczna rzecz.  smile

#17 01-11-2010 14:56:03

kedorka
dopiero zaczyna

Ja też polecam matrixa. Dla mnie funkcja rozkładania na płasko i możliwości zamontowania takiej gondolki w samochodzie była najważniejsza. Nie chciałam tych fotelików, w których noworodek nie ma możliwości położenia się. Uważam, że to bardzo niedobre dla kręgosłupa dziecka, a mówienie, że to naturalna pozycja dziecka to bujda. Dziecko w brzuchu faktycznie ma taką pozycję, ale tam dziecko pływa w płynie owodniowym i nie ma żadnego nacisku na kręgosłup. A tutaj na pewno jest, szczególnie w samochodzie kiedy się jedzie.  Dla mnie to super sprawa, a potem jak dziecko jest większe to stopniowo można go powoli podnosić.

#18 26-04-2011 22:25:39

lefi
dopiero zaczyna

Jeżeli chodzi o matrix-a to trzeba wziąć pod uwagę jej wielkość. Ja sam wybrałem gondolę micro do wózka unlimit, która jest dużo większa.

#19 11-12-2011 14:54:44

ivu
dopiero zaczyna

A ja mam pytanie odnośnie właśnie tej gondoli -fotelika. Rodzę w marcu i opcji 2w1 tego produktu jest na prawdę bardzo kusząca, zastanawiam się tylko czy noworodek nie będzie miał problemów z tą gondolą (pasy) oraz na jak długo wystarczy nam jako gondola -bo jeśli maluszek nie będzie siedział -to na siłę nie włożę go do spacerówki kubełkowej hmm sama nie wiem co zrobić.

Stopka forum